lubomir.com.pl

zywnosc ekologiczna bielsko-biala

zywnosc ekologiczna bielsko-biala

Zapobiegać poślizgowi swój samochód

Zrywka jest bardziej prawdopodobne, gdy jest lód, śnieg lub woda w drodze. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że większość poślizgu jest wynikiem złej jazdy. Samochód będzie poślizg tylko wtedy, gdy jest napędzany w nieodpowiednim prędkości lub gdy sprowokowany do tego przez agresywnego kierowniczego, hamulcowego lub przyspieszenia.

Aby uniknąć poślizgu nigdy nie powinno się zwrócić samochód zrobić więcej niż może zrobić z uchwytem dostępny. W rezultacie, w złych warunkach pogodowych należy:

1) Zwolnij.

2) Podnieś swój drogę hamowania, więc jeżeli pojazd przed nieoczekiwanym zatrzymaniu masz wystarczająco dużo miejsca do hamowania do zatrzymania bez poślizgu.

3) należy zachować szczególną ostrożność przy zbliżaniu się do zakrętu.

4) być łagodne i stopniowe przy kierownicy, przyspieszenia i hamowania.

Twój samochód jest bardziej narażone na poślizg, gdy droga jest oblodzona lub pokryta śniegiem. W takich warunkach, aby uniknąć poślizgu należy zwolnić aż. Należy również unikać i hamulec bardzo delikatnie. Twoja droga zatrzymania powinna być również zwiększona nawet do dziesięciu razy większe niż w normalnych warunkach.

Podczas jazdy w zimie, a zwłaszcza na wieczór zimy, gdy niebo jest jasne, należy zwrócić uwagę na lód tworzący się na drodze. Dla wczesnego ostrzegania objawy sprawdź, czy lód tworzący się na oknach zaparkowanych samochodów. Należy pszczoły bardzo uważać podczas podróży na odsłoniętej drogi, takie jak most autostrady. Ice często tworzą tu pierwszy. Jeśli samochód ma miernik temperatury zewnętrznej, a następnie uważnie śledzić na jej temat.

W mroźnych warunkach strzeżcie deszczu. Może to stanowić gołoledzi która leży niewidoczne na drodze. Czarny lód nie jest w rzeczywistości czarny, to jest przejrzyste. Stąd to rozgłos jako zagrożenia dla kierowcy.

Artykuł dzięki: