lubomir.com.pl

Ekologiczne preparaty

Ekologiczne preparaty

Ekologiczne preparaty

Niezależnie od tego, jaki jest cel, którym kierujemy się, dokonując zakupu wybranych środków kosmetycznych, zawsze znajdziemy coś w grupie preparatów kosmetycznych naturalnych, które od kilku ostatnich lat powracają do łask konsumenckich, stanowiąc zbiór najbardziej popularnych typów środków pielęgnacyjnych przeznaczonych do dbania o urodę czy to damską, czy też męską. Zacznijmy jednakże od tego, że przypomnimy Państwu na wstępie prawidłową definicję kosmetyku naturalnego. A zatem określenie to jest dzisiaj bardzo na topie, praktycznie wchodząc do pierwszej lepszej drogerii od razu może rzucić nam się w oczy taki typ produktu, który na etykiecie ma skróty bio, organic, eco, natural itd. Nie dajmy się jednak zwieść reklamie! Nie chodzi przecież o to, ażeby coś miało bio, organic, eco czy natural na etykiecie, ale w składzie.

Pierwsze zatem co wyróżnia preparaty prawdziwie organiczne od rozmaitych podróbek to skład chemiczny, jaki właśnie nie tyle jest chemiczny, co w większości składu w pełni naturalny. Mowa tu o ziołowych specyfikach, roślinnych, witaminowych, z dozą naturalnych wyłącznie składników. Warto pamiętać, że taki rodzaj kosmetyku nie ma tylko eco w swej nazwie, ale posiada specjalistyczny certyfikat, jaki jest wydawany przez rekomendowane placówki i instytucje trudniące się tym właśnie. Certyfikat znanych organizacji kosmetycznych jest równoznaczny z pewnością konsumencką, że wiemy, co kupujemy. Kosmetyki naturalne okazują się dość drogie w porównaniu z wieloma tradycyjnymi preparatami, jakie znajdziemy przekraczając próg standardowej sieciówki czy supermarketu.

Niestety cena jest wysoka i nie ma sensu kusić się na promocje, bo w tym przypadku wynikają one wielokrotnie z faktu, iż kosmetyk traci pewnie swój termin ważności. Warto pamiętać zatem, żeby najpierw sprawdzić skład a następnie kupić konkretny typ kosmetyku. Bądźmy świadomymi klientami i nie dajmy się naciąć na wysokie ceny wcale nie organicznych produktów. Kosmetyki ekologiczne muszą mieć certyfikat – jest to niezbędne. Za jedną z najbardziej rozpowszechnionych firm – organizacji certyfikacyjnych uznaje się markę ECOCERT. Nie jest to natomiast jedyna tego rodzaju firma. Czym natomiast w praktyce zajmuje się taka organizacja? Zanim przyzna atest jakiemuś koncernowi, sprawdza dany produkt pod względem składu. Muszą być to surowce w zdecydowanej większości, z reguły minimum dziewięćdziesiąt pięć procent, naturalne – roślinne.

W dwudziestu procentach powinny te składniki pochodzić z upraw ekologicznych, a im większy jest ten skład z upraw eko, tym lepiej. Zawartość substancji zwanych składnikami BIO nie powinna w danym specyfiku być mniejsza niż standardowe pięć procent, aczkolwiek tu także jest preferowany wyższy poziom. Jeżeli chodzi o surowce zwierzęce z kolei, to są one dozwolone jedynie w takim przypadku, że otrzymuje się je od żyjących istot zwierzęcych i oczywiście pochodzą one z hodowli w pełni ekologicznych. Musimy też wiedzieć, że w eko preparatach nie ma mowy o barwnikach sztucznych, zapachowych substancjach, parafinie, produktach z ropy naftowej czy też z silikonem i parabenami. To wszystko uczula, a w kosmetyku organicznym chodzi właśnie o to, żeby nie były wywoływane żadne alergie.

Artykuł dzięki: www.mocuzdrawiania.pl